Bu setin farkı nedir?
 Bu set sadece gramer anlatan ve bilgi yükleyen bir set değildir. Bu setin hedefi anlama ve konuşma becerisi kazandırmaktır. Gramer bilgilerini gerektiği yerde ve gerektiği kadar öğreneceksiniz. Konuşmaları dinleyecek ve pratik yapacaksınız.
 
 

 
 
 Gramer bilgisi öğrenmek mi zordur, yoksa konuşma becerisi kazanmak mı?
 Elbette gramer zordur. Türkçe konuşan herkes Türkçe’den yüksek not alamaz. İngilizlerin de hepsi İngilizce’den yüksek not alamaz. Bir dili konuşmak, onun gramerini öğrenmekten çok daha kolaydır. Ama biz sürekli gramer öğrenip hiç pratik yapmadığımızdan konuşmayı zor sanıyoruz.
 
 

 
 
 Film izlemenin yararı olur mu?
 Hem de çok. Ama alt yazılı filmleri izliyorsanız ve gözünüz de yazılara takılıp kalıyorsa pek yararı olmaz. Yazılara bakmayın.
 
 

 
 
 Ne kadar zamanda öğreneceğim?
 Aceleci davranmayın. Her şeyi bir günde öğrenmeye kalkmayın. Sürekli tekrar yapın. Birinci kitaptaki konuları iyice pekiştirirseniz, ikinci ve üçüncü kitaplardaki konuları kısa sürede kavrarsınız.
 
 

 
 
 Hangi seviyede olacağım?
 Söylenen her şeyi anlayabilecek ve akıcı bir şekilde konuşabilecek düzeyde olacaksınız.
 
 

 
 
 Çok dikkatli dinlememe rağmen neden anlayamıyorum?
 İngilizce'de yeterli kulak dolgunluğu kazanmadığınız için anlayamıyorsunuz. Şu anda tüm dikkatinizi vererek anlayamadığınız konuşmaları ileride hiç çaba göstermeden rahatlıkla anlayacaksınız. Türkçe'de anladığınız gibi...
 
 

 
 
 Bu set kimler için uygundur?
 Bu set başlangıçtan ileri düzeye kadar herkes için uygundur. İlköğretim, lise ve üniversite öğrencileri ile yetişkinler bu setten yararlanabilirler. Yani bu setten hem çocuklar hem de anne babalar yararlanabilirler.
 
 

 
 
 Bu setle gramer öğrenmek mümkün müdür?
 Evet. Bu set İngilizce'nin gramerini daha kolay ve daha çabuk öğrenmenize yardımcı olacak, İngilizce'nin grameri sizin için karmaşık, anlaşılmaz olmaktan çıkacaktır.
 
 

 
 
 Kelime ezberlemek konuşmamı kolaylaştırır mı?
 Konuşma beceriniz olmayınca dağarcığınızdaki kelimeleri kullanamazsınız. Önemli olan çok kelime bilmek değil, bildiklerini kullanabilmektir.
 
 

 
 
 Konuşmak için gramer bilmek gerekir mi?
 Hayır. Konuşmak için gramer bilmek gerekseydi okula gitmeden önce konuşamazdık. Okullarımızdaki Türkçe dersleri konuşmayı öğretmek için değil, akademik bilgi vermek için vardır. İngilizce’nin gramerini öğrenmekle konuşma becerisi kazanamayız, sadece akademik bilgi almış oluruz.